Sevis Koşulları

Prime Time AG – Şartlar ve Koşullar
Son güncelleme: Haziran 2014

Kullanım Koşulları ve Sözleşme

İşbu şartlar ve koşullar Muttenz BL merkezli Prime Time AG (bundan böyle Prime Time olarak anılacak) ve müşterileri arasındaki ilişkiyi  düzenler. Bu şartlar ve koşullar Prime Time ve müşterisi arasındaki her sözleşmenin bir parçasıdır. Sözleşme www.canaksiz.tv isimli online mağazada sunulan malları ve hizmetleri kapsar.

Sözleşme

Prime Time ve müşterisi arasındaki sözleşme müşterinin (internet, telefon, faks, posta) siparişi ve ona bağlı (internet, telefon, faks) sipariş teyidiyle gerçekleşir. Online mağazamızda ve sipariş teyidindeki fiyatlar ve ürün özellikleri esas itibariyle bağlayıcıdır. Sadece ciddi hatalar ve teknik değişikler saklıdır. Sözleşmeden geri çekilme ancak onarılamayan teknik komplikasyonlarda veya iki tarafında rızasıyla mümkündür. Her iki durumdada yazılı ileti gerekmektedir.

Fiyatlar/Ödeme/Mülkiyeti saklı tutma

Fiyatlarımız İsviçre Frangı (CHF) cinsinden olup, KDV, telif ücretleri ve ayrıcalıklı geri dönüşüm ücreti (VRG) dahildir. Alış ücreti nakit, fatura, peşin, PayPal veya Kredi kartı (Postcard, Visa, Mastercard ve Maestro kartı) ile ödenmelidir. Büyük siparişler için ayrı ödeme şekilleri ve koşulları sunma hakkını saklı tutuyoruz. Ödeme süresi 10 gündür. Bu süre sonunda müşteri ihtar edilir ve 5 gün içinde faturayı ödemek zorundadır. Tahsil edilmemiş faturanın ödenmemesi durumunda ihtar çekilmeyle beraber %5 gecikme faizinin ödenmesi gereklidir. Teslim edilmiş ürünler tam ödeme yapılana kadar Prime Time mülkiyetine ait kalır.

Teslimat koşulları ve kargo bedelleri

Kargo ve risk müşteriye aittir. Kargo bedelleri online mağazamızda sipariş verirken bellidir ve faturada ayrı olarak listelenmektedir. Sipariş edilen ürünler bir hafta içinde teslim edilir. Herhangi bir ürün mevcut değilse, Prime Time müşteriyi derhal bilgilendirir ve iki tarafda sözleşmeden geri çekilebilir. İsviçre Postasının olası bir gecikmesi zarar talebi veya sözleşmeden cayma hakkı yaratmaz. Bir paket posta yoluyla teslim edilemez ise, yerel postanede yedi gün saklanır. Prime Time kabul görmeme ve teslimatı imkansız olduğunda 50 CHF islem parası alır ve müşteriye bütün posta masraflarını faturalandırır.

Garanti

Prime Time kendinin ve diğer üreticilerinin orjinal marka kalitesi olan ürünlerini sunuyor. Farklı bir dönem açıkca belirtilmediği sürece, her ürün için satın alma tarihinden itibaren iki senelik garanti süresi geçerlidir. Garanti süresi icinde Prime Time garanti hakkını karşılama adına tamir edilemeyen veya mevcut olmayan ürünler icin eşdeğer bir yedek ürün gönderme hakkını saklı tutuyor. Yedek veya değiştirilmiş ürün garanti süresinin uzamasına yol açmaz, yani bağlayıcı olan ilk satın alma tarihidir.

Sorumluluk

Doğrudan ve dolayli zararlardan yada kusurlu veya uygunsuz kullanımda oluşan ekonomik değer kaybında Prime Time herhangi bir sorumluluk üstlenmez. Ayrıca bazı ürünlerin istenilen amaca ulaşma veya bilgisayar sistemindeki kendi işlevselliği konusunda Prime Time sorumluluk almaz. Yazılım ürünlerinde müşteri lisans hükümlerine uymakla sorumludur. Müşteri mühürlü veri taşıyıcısını açarak bu hükümlerin geçerliligini kabul eder. Müşteri Prime Time’i ürünlerin veya hizmetlerin veya müşterinin genel faaliyetlerinden dolayı oluşabilecek herhangi bir yükümlülükten, sorumluluk iddialarından ve davalardan ayırtır.

Şikayet ve İade Politikası

Teknik sorunlarda öncelikle yazılı ve elektronik ortamda bulunan kullanma kılavuzları okunmasi gerekmektedir. Daha fazla destek icin müşteri Prime Time’a mail@canaksiz.tv adresinden yada +41 61 511 22 72  numaralı telefondan ulaşabilir. Şikayetler satın alma tarihinden sonra 5 gün içinde yazılı bir şekilde müşteri hizmetlerine e-posta yoluyla mail@canaksiz.tv adresine yada telefon yoluyla +41 61 511 22 72  yapılmalıdır. Garanti süresi içerisinde kusur bulunması takdirde müşteri kusurdan haberdar olur olmaz hemen orjinal makbuzu ve kusurların ayrıntılı bir tanımlamayla beraber beklemeksizin geri göndermelidir. Geri gönderirken ürün Prime Time’a ya orjinal ambalajında yada kusursuz bir ambalajda teslim olmalıdır. Aksi takdirde garanti geçerliliğini kaybeder.

Satın alınan ürün 14 gün içinde kusursuz bir sekilde ve orjinal ambalajında geri gönderilirse, ürüne ödenen para tamamiyle iade edilir.
Müşteri geri gönderilen ürünün kargo ücretini üstlenir.

Esas itibariyle aşağıdaki ürünler iade edilemez:
– Prime Time’dan satın alınmayan ürünler
– Kullanılmış ürünler
– Açılmış ürünler
– Kazılmış uzatma kartları
– Kullanılmış uzatma kartları

Gizlilik Politikasi

Müşterilerin verileri İsvicre Veri koruma yasası hükümlerine uygun olarak toplanır, işlenilir ve kullanılır. Müşteri verileri sadece Prime Time içinde sıkı gizlilik içinde kullanılır ve üçüncü şahısa ifsa edilmez. Prime Time veri güvenliğini mümkün olduğunca iyi saglamak icin gayret gösterir. Müşteriler herzaman kişisel verileri hakkında bilgi talep edebilirler.

Fikri Mülkiyet

www.canaksiz.tv‘nin telif hakları yasal olarak koruma altında, yani hiçbir tasarım, metin, grafik Prime Time’in izni olmadan çoğaltılamaz ve başka bir ekonomik amaç için kötüye kullanılamaz. Tek istisna müşteri bilgileri Prime Time’da sipariş için kullaniyor olması.

Yetkili mahkeme

Herhangi bir yükümlülük sadece İsviçre yasalarına karşı vardır. Mahkeme mercii ve icra mahali 4132 Muttenz BL’dir. Prime Time müşteri dostluğundan müşterinin ikamet yerindeki mahkemeye başvurabilir.

Son hükümler

Işbu şartlar ve koşulların maddelerinden biri geçersiz kılınsa bile kalan hükümlerin geçerliliğini etkilemez. Prime Time haber vermeden herhangi bir zamanda şartları ve koşulları değiştirme hakkını saklı tutar. Münhasıran müşteri ile yapılan sözleşme anındaki şartlar ve koşullar geçerlidir.